DICO szkolenia językowe istnieje na rynku od 2014 roku.
+48 692 440 974
Email: monika.bednarczyk@dico.edu.pl
DICO Szkolenia Językowe
Marcelińska 8A, 60-801 Poznań
Hi everyone! My name is Monika Bednarczyk and I was graduated from Adam Mickiewicz University in Poznań with a specialization in English Philology. I have been teaching English professionally since 2012 and I would like to encourage everyone to develop your language skills by participating in my classes. I always try to prepare my lesson
Cześć Wszystkim! Przygotowałam dla Was zestawienie najczęściej używanych kolokacji z DO i MAKE, a wiem, że czasem macie z tym problem. Zastanawiacie się, która forma jest prawidłowa przy poszczególnych zwrotach. Dodatkowo pod listą wyrażeń (które przetłumaczyłam na polski, co by rozwiać wątpliwości 🙂 znajdziecie też krótkie ćwiczenie na przetrenowanie tego co zapamiętaliście. Standardowo załączam klucz
Temat związany ze stresem. Idealny do dyskusji z dorosłymi, ale również dla uczniów do pracy samodzielnej. Lista kolokacji dla Wszystkich, którzy chcą sobie poukładać czasowniki i przymiotniki idące w parze z rzeczownikiem StRESS. Dodatkowo, ciekawe video na temat: jak przeżyć rok bez pieniędzy? Spokojnie można wykorzystać na zajęciach z osobami od poziomu pre-intermediate i wyżej
Dzielę się z Wami materiałami, które opracowałam już jakiś czas temu. Do wykorzystania na zajęciach typu konwersacje, ale również dla samouków, którzy chcieliby wzbogacić swoje słownictwo. Lekcja na poziomie B2/C1, jest świetnym dodatkiem do zajęć o tematyce imigracji lub może stanowić całość zajęć szczególnie z osobami rozgadanymi lub grupami. Film, który dołączam jest dość długi,
Wielu moich uczniów pyta mnie, jaka jest najlepsza metoda nauki słówek? Otóż moi drodzy nie ma jednej sprawdzonej metody, każdy jest inny, dlatego swoją metodę musicie odnaleźć sami poprzez sprawdzenie co na Was działa najlepiej. W tym artykule przedstawię wam jakie są sprawdzone metody i jak je stosować, a reszta należy już A do was
Tak sobie czasem myślę, że żyjemy w pięknych czasach, kiedy to wiedza jest na wyciągnięcie ręki i tak naprawdę dzięki dostępowi do internetu możemy nauczyć się wszystkiego, języka obcego również: 0 tym właśnie jest dzisiejszy wpis, przedstawię wam kanały oraz strony www, dzięki którym możecie szlifować swój warsztat językowy). engVid – miejsce z lekcjami prowadzonymi przez native speakerów.
Hi everyone!
My name is Monika Bednarczyk and I was graduated from Adam Mickiewicz University in Poznań with a specialization in English Philology. I have been teaching English professionally since 2012 and I would like to encourage everyone to develop your language skills by participating in my classes. I always try to prepare my lesson according to individual’s needs and expectations. By using such portals and didactic materials as BBC Learners, original English movies, interviews or songs I try to incorporate as much English into my classes as possible. My aim is to highly motivate my student to work and study actively, which results in gaining the skill of speaking English fluently. As you probably already know, this skill enables us to:
THE OFFER:
CLASS REGULATIONS:
Cześć Wszystkim!
Przygotowałam dla Was zestawienie najczęściej używanych kolokacji z DO i MAKE, a wiem, że czasem macie z tym problem. Zastanawiacie się, która forma jest prawidłowa przy poszczególnych zwrotach. Dodatkowo pod listą wyrażeń (które przetłumaczyłam na polski, co by rozwiać wątpliwości 🙂 znajdziecie też krótkie ćwiczenie na przetrenowanie tego co zapamiętaliście. Standardowo załączam klucz odpowiedzi.
Enjoy!
Temat związany ze stresem. Idealny do dyskusji z dorosłymi, ale również dla uczniów do pracy samodzielnej. Lista kolokacji dla Wszystkich, którzy chcą sobie poukładać czasowniki i przymiotniki idące w parze z rzeczownikiem StRESS. Dodatkowo, ciekawe video na temat: jak przeżyć rok bez pieniędzy? Spokojnie można wykorzystać na zajęciach z osobami od poziomu pre-intermediate i wyżej 🙂
Enjoy!
Dzielę się z Wami materiałami, które opracowałam już jakiś czas temu. Do wykorzystania na zajęciach typu konwersacje, ale również dla samouków, którzy chcieliby wzbogacić swoje słownictwo. Lekcja na poziomie B2/C1, jest świetnym dodatkiem do zajęć o tematyce imigracji lub może stanowić całość zajęć szczególnie z osobami rozgadanymi lub grupami.
Film, który dołączam jest dość długi, dlatego może być pracę domową przed zajęciami lub możecie też wybrać kilka najważniejszych minut z video i zademonstrować je na lekcji. Ja osobiście zazwyczaj wysyłam link do filmu przed zajęciami jako forma przygotowania się moich uczniów do tej lekcji.
Enjoy!
Wielu moich uczniów pyta mnie, jaka jest najlepsza metoda nauki słówek? Otóż moi drodzy nie ma jednej sprawdzonej metody, każdy jest inny, dlatego swoją metodę musicie odnaleźć sami poprzez sprawdzenie co na Was działa najlepiej. W tym artykule przedstawię wam jakie są sprawdzone metody i jak je stosować, a reszta należy już A do was .)
Zacznijmy od fiszek, są to karteczki do samodzielnej nauki języka obcego. Dostępne na różnych poziomach zaawansowania, osobiście polecam z wydawnictwa Cztery Głowy. Myślę, że idealnie sprawdzają się dla osób, które chcą zwiększyć skuteczność nauki słówek i częstotliwość powtarzania nowego materiału. Fiszki da się zabrać wszędzie, a dzięki temu w każdej wolnej chwili możecie powtórzyć i usystematyzować słownictwo. Idealna metoda dla wzrokowców i niestety nie koniecznie sprawdzi się dla osób, które żeby zapamiętać nowe słówka muszą je koniecznie zapisać:). Tą metodę nauki wyrazów polecam szczególnie osobom, które chcą odświeżyć i poszerzyć swoje słownictwo.
Kolejny sposób to tworzenie klasycznej listy ze słówkami. Pamiętam, że jako studentka często tak właśnie radziłam sobie z natłokiem słownictwa. Do każdego słowa dodawałam oznaczenie, jaka to część mowy: noun (n) – rzeczownik, verb (v), adjective (adj), adverb (adv); krótką definicję po angielsku oraz przykład użycia tego wyrazu w kontekście. Myślę, że dziś wiele osób zamienia klasyczne listy na QUIZLET, w którym poza listą mamy też opcję odsłuchiwania, co dodatkowo ułatwia prawidłowe zapamiętywanie wymowy:).
Skojarzenia – myślę, że jest to metoda dla bardzo kreatywnych osób, ale z własnego doświadczenia wiem, że najskuteczniejsza! Dzięki skojarzeniom dany wyraz udaje nam się zapamiętać raz na zawsze, jak to zrobić? To proste! Załóżmy, że mamy do zapamiętania słowo mature – dojrzały, pierwsze skojarzenie to oczywiście matura, czyli egzamin dojrzałości. lot cała filozofia, następnym razem, gdy będziemy potrzebowali słowa dojrzały, bardzo szybko na nie wpadniemy mając to skojarzenie już w programowane). Metoda skojarzeniowa na pewno wymagana początku pomysłowości, ale naprawdę jest skuteczna i wydaje mi się, że świetna dla osób bardziej zaawansowanych, które uczą się trudniejszych wyrazów lub specjalistycznego słownictwa.
Nauka z kontekstu, czyli praca z tekstem. Osoby, które nie przepadają za listami, fiszkami itp. idealnie odnajdą się W zakreślaniu, podkreślaniu i notowaniu już w tekście. Czytając artykuły czy książki podkreślamy całe zdanie, w którym zastosowane jest nieznane słowo. Od razu mamy kontekst, powtarzamy kilka razy, albo wracamy do tego tekstu kilkakrotnie. Polecam też uczenie się całego zdania lub frazy na pamięć, tak aby móc poprawnie użyć nowego wyrażenia w mówieniu:)
Ciekawa jestem jak Wy uczycie się słówek i jakie są wasze sprawdzone metody? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!
Tak sobie czasem myślę, że żyjemy w pięknych czasach, kiedy to wiedza jest na wyciągnięcie ręki i tak naprawdę dzięki dostępowi do internetu możemy nauczyć się wszystkiego, języka obcego również: 0 tym właśnie jest dzisiejszy wpis, przedstawię wam kanały oraz strony www, dzięki którym możecie szlifować swój warsztat językowy).
A jakie są wasze sprawdzone portale lub kanały na YouTube, z których chętnie korzystacie?